2013. december 31., kedd

Boldog Új Esztendőt kívánok!

Szeretnék minden kedves Olvasómnak, nagyon Boldog Új Esztendőt kívánni. A jövő évben töretlen lelkesedéssel próbálok még több különleges receptet találni és kipróbálni, megsütni.


Sajtos "lapocska"

Szilveszterre a következő egyszerű, ám de nagyszerű sós-sajtos süteményt készítettem. Egy orosz oldalon találtam a receptet, és lenyűgözött, hogy nagyon kevés hozzávaló szükséges hozzá, ennek ellenére mutatós és finom végeredményt kapunk.

Hozzávalók:
1 cs tej
1 cs víz
200 g reszelt sajt, ha lehet inkább füstölt legyen
só ízlés szerint
1 tk szódabikarbóna
liszt, annyi, hogy közepes keménységű tésztát kapjunk

A hozzávalókat összegyúrjuk, közepes keménységű tésztát kell, hogy kapjunk. Kinyújtjuk vékonyra és derelyevágóval négyzeteket vágunk. Forró olajban kisütjük és magában vagy fűszeres tejföllel tálaljuk.


2013. november 16., szombat

Lemon Curd - Nagyon angol és nagyon citromos krém



Mindig vonzott ez a citromos krém, talán a szép selymes sárga színe miatt. A múltkor az Édes napokon elidőztünk Édesanyámmal egy angol termékeket forgalmazó stand előtt. Hát mi tagadás ez első látásra szerelem volt, megláttam és vágyakoztam utána. Miután kiderült az ára, rögtön kiábrándultam belőle.
Egy jó barátunk nemsokára megy ki Angliába és kérdezte, hogy mit hozzon én rögtön rávágtam egy üveg Lemon Curd-ot, ha tud. Nem bírtam kivárni, így az interneten utána kerestem, hogy hogyan készül ez a hamisítatlan angol citromos krém. Azóta már tudom, nemcsak szép, de örülten finom is...


Hozzávalók:
2 citrom reszelt héja, és leve
2 tojás
1/2 cs cukor
csipet só
3 ek nem sózott vaj

Az elkészítése pofonegyszerű :-) Egy üvegtálba felütjük a 2 tojást, beletesszük a kimért cukrot, a citrom reszelt héját, és levét és végül egy csipet sót.  Habverővel lazán összekeverjük. Egy lábosba vizet teszünk fel főni, amelyre a masszával teli tálat helyezzük. A krémet állandó keverés mellett sűrűre főzzük a gőz fölött, amíg el nem érjük a kellő sűrűséget. Ekkor levesszük a tűzről és belekeverjük a vajat. Hagyjuk kihűlni. 
Desszertekhez, palacsintába tölteléknek igencsak alkalmas.

2013. november 14., csütörtök

Tepsis sajtos tészta

Imádjuk a sajtos tészta szinte minden változatát. A legtöbbször a normál sajtos-tejfölös tészta "fordul elő" nálunk. Azonban havonta legalább egyszer elkészítjük ezt a kicsit időigényesebb változatát.

Hozzávalók:
1 csomag tészta
5 dl tejszín
2-3 tojás
300 g reszelt füstölt sajt
200 g kockázott bacon
só, bors, őrölt szerecsendió

A tésztát sós vízben kifőzzük. Egy tálban habverővel összekeverjük a tejszínt, a tojást, 250 g reszelt füstölt sajtot és a pirított bacont. Ízlés szerint fűszerezzük sóval, borssal és őrölt szerecsendióval. A masszát alaposan összekeverjük a főtt és lecsepegtettet tésztával. Kizsírozott jénaiba öntjük a keverékünket, reszelt sajttal megszórjuk. Sütőben kb. 30-40 perc alatt megsütjük, a tetejét pirosra pirítjuk.

2013. november 12., kedd

Zellerleves gazdagon



 Hozzávalók:
1 nagy hagyma
1 nagy burgonya
3-4 közepes sárgarépa
10 közepes hosszúságú angol zellerszár
3 evőkanál extra szűz olívaolaj
2 gerezd fokhagyma
4 cs zöldségleves (vagy víz)
2 cs főtt barna rizs, árpa

  
Aprítsuk fel a hagymát, vágjuk kockára a burgonyát, karikázzuk fel a sárgarépát és a zellert. Majd egy nagy lábasban, közepes lángon pirítsuk meg őket olívaolajon. Néhány csipet sóval szórjuk meg. Pároljuk jó 10 percig, amíg a zöldségek levet engednek, és míg üvegesedni nem kezd. Keverjük hozzá a passzírozott fokhagymát majd a zöldséglevest és így főzzük még egészen addig, amíg a zöldségek jól átpuhulnak. Ha elkészült vegyük le a tűzről és keverjük hozzá a főtt rizst.

2013. november 6., szerda

Klasszikus brownies

Még az Édes napokon vettem egy igen drága étcsokoládét, amiből terveim szerint készült volna a Brownies. A hiba ott kezdődött, hogy megkóstoltuk és rájöttünk, hogy túl jó ahhoz, hogy süteményben végezze, így a hasunkban végezte. De azért a Brownies is elkészült.

Hozzávalók:
150 g étcsokoládé
100 g vaj
2 ek kakaópor (nem édesített)
200 g kristálycukor
1 tk vaníliaaroma
3 db tojás
100 g liszt
csipet só




A sütőt előmelegítjük 180 fokra, a tepsit, formát előkészítjük.
Gőz fölött összeolvasztjuk az étcsokoládét és a vajat. A tűzről levéve hozzákeverjük a kakaóport és a cukrot, alaposan összekeverjük. A következő lépésben a vaníliaaromát és egyenként felütve a tojásokat adjuk hozzá. Utolsóként a lisztet és a lisztben elkevert sót adjuk hozzá. Az előkészített formába öntjük és sütőbe tesszük 25-30 percre. Akkor jó, amikor a teteje már megszilárdult, de a belseje még kicsit nyersnek tűnik. Hagyjuk kihűlni, felszeletelve tálaljuk.

 

2013. október 31., csütörtök

Vöröslencse ragu

Több mint félévig, vegetáriánusként sokszor megkaptam azt a kérdést, hogy hogyan jut a szervezetem elég fehérjéhez. A fehérjét legegyszerűbben hüvelyesekből készült ételekkel lehet pótolni, és ezért szinte vadászok az ilyen receptekre. Ez az étel nem csak azért jó, mert tökéletes fehérjeforrás, hanem, mert nagyon finom.

Hozzávalók:
2 ek olíva olaj
1 fej hagyma, kockázva
2 gerezd fokhagyma
3-4 ek sűrített paradicsom
1 cs vöröslencse
2 sárgarépa kockázva
1 nagy krumpli kockázva
4 cs zöldségleves
1 tk őrölt kömény
1 tk pirospaprika
só ízlés szerint

Egy lábosban olajat hevítünk ebbe tesszük az aprított hagymát és fokhagymát. Üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a sűrített paradicsomot és karamellizáljuk kicsit, majd a sárgarépa és krumpli kockával, vöröslencsével pirítjuk tovább kevergetve. A levest hozzáadjuk, fűszerezzük ízlés szerint. 30-40 percig kislángon főzzük, amíg a hozzávalók meg nem puhulnak.
Melegen  tálaljuk.
 

2013. október 20., vasárnap

Pisztráng a sütőben, avagy péntekesti halvacsora

Több mint félévig nem ettem semmilyen húst, vagy hústerméket. Ebben az időben, nagyon sok hal került az asztalra. Amióta ismét eszek húst, persze mértékkel, azóta visszaszorult a halfogyasztásunk. A Fővám téri piacon a pénteki nagyvásárlásunkon vettem egy kicsi pisztrángot, hát ez lett belőle...

Hozzávalók 1 fő részére:
1 db pisztráng
1 csokor petrezselyem
1 db citrom
olívaolaj


A pisztrángot megtisztítjuk, alaposan megmossuk, és a vizet leitatjuk papírtörlővel. Egy jénai, vagy kerámia tál alját olívaolajjal kikenjük. A halunkat beirdaljuk jó sűrűn és kis olajjal bekenjük és sózzuk a külsejét. A belsejét bekenjük sóval, beletesszük a megmosott petrezselymet. A citrom felét felkarikázzuk és a egy részét a hal belsejébe a másik részét a tetejére tesszük. A tálat sütőbe tesszük és közepes lángon addig sütjük, amíg a halunk nem lesz kívülről ropogós. Ha a halra helyezett citrom feketedni, vagy égni kezdene, eltávolítjuk.
Mikor kész van  tálalhatjuk. A halra még melegen citromos vajat teszünk, ezzel erősíthetjük az íz hatást, vagy a citrom másik feléből préselt lével is meglocsolhatjuk ízlés szerint.
Önmagában vagy salátával is tálalhatjuk!

2013. október 18., péntek

Amikor ki vagyok tiltva a konyhámból...

A Párom nagyon sokat dolgozik, de amikor éppen szabad és annyira nem fáradt, kiveszi a kezemből a fakanalat és átveszi az uralmat a konyha felett. A főzése során először szörnyülködök, közben hápogó hangot hallatok, majd jön a fűszerezés során a gyors, de gyenge lefolyású agygörcs, ekkor tilt ki a konyhából, fennhangon hirdetve, hogy kettőnknek túl kicsi ez a konyha.
Szombaton is szuper gyorsan összedobott egy csülökpörköltet tésztával. Nagyon finom lett mint mindig, bár mint a kép is mutatja a tálaláson még lehet mit javítani.
A főzésére jellemző, hogy soha nem recept alapján főz, néha össze nem illő fűszereket, ételeket tesz össze. Rengeteg fűszert használ, és ami számomra mindig megdöbbentő, hogy annak ellenére, hogy a fűszerezést végignézve úgy gondolom túl fűszeres, vagy túl sós lesz, megdöbbent, hogy a végeredmény mennyire ízletes és tökéletes lesz. A pörköltnél nem használ hagymát, mindent gyorsan a lábosba dob és már mehet is a tűzre.
Ő rá igaz az a mondás, hogy szívvel főz. A három évünk alatt talán egyszer fordult elő, hogy nem tudtam megenni egy általa főzött ételt, de azt is a csípőssége miatt.
Egyszóval, még ha időnként ki is vagyok tiltva a konyhámból, örülök minden kreálmányának, legyen az akár pörkölt, akár gulyásleves...
Minden hölgynek ilyen kreatív pasit kívánok!

2013. október 16., szerda

Amerikai almás palacsinta, szuper egyszerű desszert


Ez egy tökéletes desszert, nincs benne cukor, ellenben tele van gyümölccsel. Tálalható még több gyümölccsel vagy pudinggal, lekvárral... Ahogy tetszik...

Hozzávalók:
1 cs liszt
1/2 csomag sütőpor
1 cs tej
2 kisebb tojás
1 kicsi csipet só
2 db lehetőleg különböző fajtájú, de édes alma

Egy tálba tesszük a lisztet és a sütőport. Alaposan elkeverjük. Hozzáadjuk a tejet a tojást és a csipet sót. Alaposan habverővel kikeverjük, és amikor egyneművé válik, belereszeljük a két megpucolt almát, vigyázva, hogy a mag és a magház ne kerüljön bele. Átkeverjük.
Serpenyőben kicsi vajat melegítünk, és amikor a vaj felolvad, egy nagyobb kanállal a masszából a serpenyőbe teszünk. Pár perc múlva, amikor a kis palacsinta tetején kicsi légbuborékok jelennek meg, megfordítjuk a palacsintát és mindkét oldalát aranybarnára sütjük.
Ehetjük magában, vagy a fennemlített módokon.

2013. október 14., hétfő

Gyors chilis csirke paprikacsíkokkal

Minap nagyon későn értem haza és mivel másnapra valami magunkkal vihető ebédet kellett produkálnom röpke félóra alatt, illetve két vadonatúj "szerzeményemet" is ki szerettem volna próbálni született meg ez a gyorsan elkészíthető ebéd. A köret a régóta vágyott kuszkusz lett, az egyik aznapi beszerzésem.
 
Hozzávalók:
600g csirkemell filé kockázva (de bármilyen csirke, pulykafilé megfelel erre a célra)
1 gerezd fokhagyma
1 kisebb darab friss gyömbér
3 db újhagyma tisztítva és karikázva
1/2 piros kaliforniai paprika
1/2 zöld kaliforniai paprika
édes-chili szósz ízlés szerint
Serpenyőben olajt hevítünk. A felkockázott húst mosás és a víz felitatása után a serpenyőbe dobjuk. Amikor a hús már puha és a kiengedett víz is elpárolgott a húshoz adjuk a reszelt fokhagymát és a reszelt gyömbért. Párperc múlva, figyelve, hogy a gyömbér és a fokhagyma se égjen meg, hozzáadjuk a húshoz a felkarikázott újhagymát, és a kockára vágott paprikát.
Alaposan átforgatjuk, pároljuk a zöldségeket majd édes-chilis szósszal nyakon öntjük.
Kicsit összefőzzük, majd tálaljuk kuszkusszal.
 
 

2013. október 13., vasárnap

Zöldborsóleves kicsit másképp

Hozzávalók:
90 dkg friss zöldborsó (nem történik semmi, ha mirelitet használunk)
1 gerezd fokhagyma
1 csokor petrezselyem

2-3 szelet bacon
3 tk liszt
1 hagyma felaprítva
1 cs tejföl
3 ek ecet

Feltesszük főni a zöldborsót, a fokhagymát (lereszelve), felaprított petrezselymet és sót vízbe főni. Addig főzzük, amíg a borsó nem puha. A szalonnát serpenyőben megpirítjuk a szalonnát kiszedve a visszamaradt zsírba tesszük a felaprított hagymát és a lisztet. Kislángon pirítjuk, majd amikor zsemleszínű lesz a rántásunk, hozzáadjuk a leves levét. Csomómentesre kikeverjük é s a leveshez adjuk folyamatos kavargatás mellett. Felforraljuk, majd hozzáadjuk a szalonnát a leveshez, tejfölt, majd ecetet adunk. 1-2 perc múlva lezárjuk és tálalhatjuk a levest.
Hát nem lett a legtökéletesebb a külseje, de a lényeg, hogy finom volt.

2013. október 11., péntek

Vaníliás tápióka puding

 
A mai napon sikerült beszereznem tápiókagyöngyöt egy nemrég felfedezett ázsiai boltban a Fővám téri piacnál. Bár már turmixban találkoztam vele, de kíváncsivá tett, hogy mit tudok még készíteni belőle.
Hát a következőt találtam.
   
Hozzávalók:
10 ek tápiókagyöngy
3 tojás
1 cs cukor
1 l tej
1 tk vanília aroma, vagy vaníliás cukor
1 csipet só
 
 
 
 
 
Egy lábosban a tojást, a cukrot és a csipet sót habverővel elkeverjük fehéredésig, majd belekeverjük a tápiókagyöngyöt. Felöntjük tejjel és állni hagyjuk 10-15 percig. Majd kislángon melegíteni kezdjük  folyamatos keverés mellett, miután hozzáadtuk a vaníliaaromát. Figyelem, fontos az elegy keverése, mert nagyon hamar leég!
Addig melegítjük, míg sűrűsödni nem kezd a puding és a gyöngy átlátszóvá nem válik. Ekkor levesszük a tűzről és hagyjuk hűlni. Alaposan elkeverjük.
Tálalhatjuk melegen, vagy hidegen, reszelt csokival, vagy gyümölccsel.


2013. október 10., csütörtök

Spenótos cukkinis leves

Ennek a levesnek a színe már a hihetetlen kategóriát súrolja. Párocskám első reakciója az volt, amikor meglátta a levest, hogy ennek túl egészséges színe van. Mi tagadás elég bizarr volt a színe, de az íze kellemes volt. Figyelem a tálaláskor a citromlé elhagyhatatlan, anélkül "vad" lesz az íze!!!
 
Hozzávalók:
3 ek olívaolaj
2 nagy gerezd fokhagyma préselve
2 közepes hagyma felaprítva
nagy csipet só
2 1/2 cs kockára vágott pucolt burgonya
2 1/2 cs zsenge kockára vágott cukkini
4 cs zöldségleves (én leveskockából csináltam)
4 cs mosott és tisztított bébispenót
1 cs koriander (bár friss kellene az eredeti recept szerint, de a rendelkezésemre csak szárított állt)
citromlé a tálaláshoz

Egy közepes lábosba olajat hevítünk, ebbe tesszük a felaprított hagymát és a préselt vagy reszelt fokhagymát. Párpercig pároljuk, majd sózzuk. Hozzáadjuk az előkészített kockára vágott burgonyát és cukkinit kicsit átforgatjuk az olajba, majd felöntjük a zöldséglevessel. 10-15 percig főzzük. A megmosott konyhakész bébi spenótot a leveshez adjuk és újabb 10-15 percig főzzük.
Eközben a koriandert előkészítjük, aprítjuk, majd a levesbe tesszük. 1-2 perc múlva a tűzről levéve pürésítjük és visszatesszük még 1-2 percre.
A tálalása a következő: kiscsészékbe tesszük és pici citromlevet adunk hozzá, esetleg kicsi olívaolajjal is meglocsolhatjuk.
A pürésítés nem szükséges, én azért pürésítettem, mert így a párom nem látja, hogy spenót is van benne.
Ennek ellenére sajnos még a kóstolásig sem jutott a színe miatt, sebaj, több jutott nekem belőle.



2013. október 7., hétfő

Nanaimo szelet

Szeretem az olyan süteményeket, amelyeket nem kell sütögetni. Ez a sütemény elég pepecselős, és bár sokat kell utána mosogatni, azonban megéri. 1-2 szelet elég és tele van az emberfia, vagy lánya.

Hozzávalók:
1. réteg:
1/2 cs (kb. 110 gramm) nem sózott  vaj, szobahőmérsékletű
1/4 cs (50 gramm) kristálycukor
1/3 cs (30 gramm) cukrozatlan kakaópor
1 tojás, enyhén felvert
1 tk vanília kivonat vagy vaníliás cukor
2 cs (200 gramm) graham keksz morzsa, én darált háztartási kekszet használtam
1 cs (65 gramm) kókuszreszelék
1/2 cs (50 gramm) dió vagy pekándió, durvára vágva

2. réteg:
1/4 cs (kb. 60 gramm) sótlan vaj, szobahőmérsékletű
2-3 ek tej vagy tejszín
1 csomag vaníliás pudingpor
1/2 tk vanília kivonat, vagy vaníliás cukor
2 cs (230 gramm) porcukor

3. réteg:
120 gramm félédes csokoládé vagy étcsokoládé
1 ek (15 gramm) sótlan vaj

Vajazzunk ki egy kb. 23x23cm tepsit.

1. réteg elkészítése. Serpenyőben kis lángon olvasszuk meg a vajat. Vegyük le a tűzről, és keverjük hozzá a cukrot és a kakaóport, majd habverővel fokozatosan adagoljuk bele a felvert tojást.
Tegyük vissza a tűzre és alacsony hőfokon főzzük folyamatos keverés közben, amíg a keverék besűrűsödik (ez 1-2 perc). Vegyük le a tűzről, és keverjük hozzá a vanília kivonatot, kekszmorzsát, a kókuszreszeléket, és az apróra vágott diót. Egyenletesen oszlassuk el, és nyomkodjuk le a tésztát az előkészített tepsiben, fedjük le folpackkal és tegyük be a hűtőszekrénybe, amíg meg nem keményedik, ez kb. egy óra.

2. réteg: Robotgéppel keverjük ki a vajat, amíg sima és krémes nem lesz. Adjuk hozzá a többi hozzávalót és így is keverjük simára a krémet. Ha a keverék túl sűrű lenne, adhatunk hozzá egy kis tejet. Az így kapott krémet oszlassuk el a már előre elkészített alsó rétegen, majd fedjük le és tegyük be a hűtőszekrénybe kb. 30 percre, amíg megszilárdul. Legközelebb a krémet duplázom, mivel vastag lett a tészta és nagyon vékony a krém.

Csoki réteg: Aprítsuk fel a csokoládét kis darabokra. Ezután egy hőálló tálban olvasszuk fel forrásban lévő víz felett a vajjal együtt. Majd miután felolvadt, egyenletesen oszlassuk el a sütemény tetején és tegyük be a hűtőszekrénybe hűlni legalább 10 percre, vagy egészen addig, amíg a csokoládé megszilárdul.

Ha elkészült, éles késsel vágjuk fel.

Az eredeti receptet a joyofbaking.com oldalon lehet megtekinteni.


2013. október 4., péntek

Toszkán bableves

Egy angol levesgyűjteményben találtam ezt a receptet. Először furcsának találtam, hogy ennyire össze nem illő zöldségeket főznek össze. Félve kóstoltam meg, de minden várakozást felülmúlt. Fantasztikus lett. A Házúra miután befalta, csak annyi megjegyzést tett hozzá, hogy finom, de ez Neki már túl egészséges...

Hozzávalók:

4 ek olívaolaj
1 hagyma felaprítva
2 sárgarépa pucolva, karikázva
1 póréhagyma fehérrésze karikázva
2 gerezd fokhagyma
400 g paradicsom kockára vágva (én rajta hagytam a héját)
1 ek paradicsompüré
900 ml csirkealaplé
só, őrölt feketebors
400g babkonzerv (a receptben eredetileg valami speciális bab volt, de így is tökéletes lett)
150g bébispenót

A tálaláshoz:
ciabatta vagy kiscipó szeletekre vágva és megpirítva
10-15 dkg reszelt parmezán jellegű sajt vagy parmezán


Egy edényben olajat hevítünk, beletesszük a hagymát, a karikára vágott sárgarépát és a karikára vágott póréhagymát. Alacsony hőmérsékleten pároljuk10 percig, majd belenyomjuk a fokhagymát. 1 percig tovább pároljuk. A feldarabolt paradicsom és a paradicsompürét hozzáadjuk és felöntjük alaplével. Fűszerezzük ízlés szerint sóval és őrölt borssal.
A bab levét leöntjük és a bab felét villával összetörjük, és a leveshez adjuk és 30 percig alacsony fokozaton főzzük.
A 30 perc letelte után a bab megmaradt részét és a bébispenótót is beletesszük és további 30 percig főzzük.
Tálalás a következő, a levest tányérba merjük és a pirított ciabattat rátesszük és megszórjuk sajttal.

Most jöttem rá, milyen nehéz tökéletes fotót készíteni egy-egy ételről. Remélem idővel belejövök.

2013. október 2., szerda

Kukoricás csirkeleves

Ez egy nagyon gyors recept, hiszen nem nyers alapanyagokkal dolgozunk.

Hozzávalók:
1 l csirkealaplé
1 cs tejszín
1 ek aprított hagyma
1/2 ek rozmaring
1/2 csirkemell főzve, felkockázva (maradék felhasználására ideális)
1 konzerv kukorica
1 cs reszelt sajt

Egy fazékba az alaplevet, a tejszínt, a rozmaringot és a hagymát feltesszük alacsony hőfokon melegíteni. Beletesszük a felkockázott főtt csirkemellet és a kukoricát. Együtt melegítjük tovább.

Kisidő múlva még mielőtt forrni kezdene a levesünk, beletesszük a sajtot és kevergetve felolvasztjuk a levesben.

Melegen tálaljuk a levesünket!



2013. október 1., kedd

Snickers keksz

A Snickers csoki az egyik kedvencem, így úgy gondoltam, hogy az a keksz ami Snickerst tartalmazz, csak jó lehet. Nem csalódtam.
Kb. 30 db lesz belőle.

Hozzávalók:
2 3/4 cs liszt
1 ek kukoricakeményítő
1 tk szódabikarbóna
1/4 tk só
1 cs sózott vaj vagy margarin
1 1/4 cs barnacukor
1/4 cs kristálycukor
2 tojás
1 1/2 tk vaniliakivonat vagy 1 vaniliáscukor
2 db Snickers kicsi kockára vágva
1/2 cs jó minőségű étcsokoládé feldarabolva kisebb darabokra
1/2 cs sótlan tisztított földimogyoró





A sütőt előmelegítjük 180 fokra. Egy tálba összekeverjük a lisztet a keményítővel, szódabikarbónával és a sóval.
Robotgéppel a szobahőmérsékletű vajat összedolgozzuk a barnacukorral és a kristálycukorral. Amikor még nem krémes, de már kis "pelyhecskék" jelennek meg, hozzáadjuk a vaniliakivonatot vagy a vaniliáscukrot és egyenként a tojásokat is beledolgozzuk.
Amikor egyneművé válik, de a cukor még nem olvadt fel benne teljesen, akkor a lisztes keverékbe keverjük. Próbáltam fakanállal összedolgozni, de kisidő múlva feladtam és inkább a praclimat használtam az összedolgozáshoz. A tésztához hozzáadom a csoki és mogyoró keveréket és ezzel is egyenletesen eldolgozom.
Kisgömböket formázunk és az előkészített tepsibe tesszük távolságot hagyva közöttük, mivel majdnem kétszeresére dagadnak és terülnek is sülés közben. Kb. 15 percig sütjük. Mikor kiszedjük, még kicsit nyersnek tűnik, de a hűlés közben a tészta megdermed.